vigaNasze zwierzęta

“Tu przeczytacie o najważniejszych wydarzeniach i zmianach,które zaszły w życiu naszych wiernych schroniskowych ulubieńców.”

 


Na wiosnę zamieszkał w naszym kojcu nowy pies – pięcioletni Weksel (pierwsze zdjęcie mogliście zobaczyć w rubryce z ostatniej chwili p.t. “zawody w skandynawce”, a jesienią dotarła do Porzecza suczka, siostra Suaka – Nuna.

05 grudnia pojechaliśmy z Viciem Land Roverem do Zielonej k/Częstochowy na pierwsze w tym sezonie zawody średniego dystansu. W naszej klasie D1/1 było trzech uczestników,  a wśród nich zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski. Startowaliśmy z Inukiem, Quaneq, Suakiem i  Wekslem.

Po pierwszym dniu nasz zaprzęg miał 9 min straty, ale na drugi dzień nadrobiliśmy 24 min i wygraliśmy zawody.

Od 31 stycznia oficjalna nazwa naszej hodowli brzmi “Zimowy Wyraj” a imiona psów to

  • Iglu “Zimowy Wyraj” (suczka – mieszka u Pamela)
  • Viga “Zimowy Wyraj” (suczka – mieszka u Igiego)
  • Alianak “Zimowy Wyraj” (pies mieszka w Porzeczu)
  • Quaneq “Zimowy Wyraj” (pies – mieszka w Porzeczu)

i tu zdziwienie dla naszych stałych bywalców dlaczego znowu Quaneq. Niestety nasz prawie 3-letni pies dostał skrętu śledziony i nie udało się go uratować. Nie było to spowodowane żadną wadą genetyczną, jedzeniem czy niewłaściwą opieką. Weterynarz powiedziała, że nie można tego nawet nazwać chorobą, ale bardziej pechowym zrządzeniem losu, dlatego na  pamiątkę nasz mały rozrabiaka otrzymał imię po wujku.