Na zdjęciu od lewej: Mekra, Nuna i Alianak na zawodach w Sopocie

"Zimowy Wyraj"
POLARDISTANS 2010

Nuna na zawodach w Bieszczadach.
Sorry, your browser doesn't support Java(tm).
grzegorz z psami
Hodowla -> Polardistans -> O nas

Grzegorz Linda

Grzegorz Linda - musher

Człowiek przygody, survivalowiec, właściciel firmy "Łowcy Przygód" i Schroniska w Porzeczu. Zaczynał jako harcerz na rajdach, obozach i kursach zdobywając pierwsze uprawnienia instruktorskie oraz doświadczenia dydaktyczne. Pracował jako wychowawca i kierownik trudnej młodzieży. W 1991 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej "Łowcy Przygód".

Grzegorz stara się zarażać innych swoją pasją oraz nieustannym dokonywaniem kolejnych odkryć. Zdobył uprawnienia nurkowe, jest Ratownikiem WOPR, Instruktorem Samoobrony, Jazdy Konnej i Wspinaczki, skakał na bungee, latał na paralotni, nurkował na rafie koralowej, był za Kołem Podbiegunowym i na Saharze, zdobył Mount Blanc, wspinał się na Kalymnos, jeździ konno, psim zaprzęgiem i na snowboardzie.

Psy zaprzęgowe stały się w jego życiu kolejnym etapem, i wielką pasją. Założył w Porzeczu "Zimowy Wyraj", hodowlę Siberian Husky. Jako licencjonowany zawodnik startuje sporadycznie w zawodach sprinterskich, przede wszystkim jednak trenuje psy do wyścigów na średnich i długich dystansach.

Pasjonują go wielodniowe wędrówki z psami w śnieżnych rejonach odległych od cywilizacji. Tam znajduje wszystko, czego od dawna już brakuje ludziom zamkniętym hermetycznie w cywilizacji: ciszę wielkich, śnieżnych przestrzeni, żywioły obojętne na losy człowieka, wreszcie wspólny los z Siberian Husky, psami, które mimo podporządkowania, zachowały ogromnie dużo cech pierwotnych. Tam nabiera sił, tam się odtwarza, by po powrocie przekazywać swoje emocje i stany ducha ludziom, z którymi na co dzień pracuje.

red. P. Bernabiuk


Bartek Piaseczny

Bartek Piaseczny - handler

Bartłomiej Piaseczny, musher, 45 lat, mieszka w Gdańsku. Pracuje w firmie zajmującej się funduszami strukturalnymi UE.

Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Interesuje się problematyką społeczną.

Od 1998 roku hoduje psy grenlandzkie.

Pierwsze "grenlandy" sprowadził z Finlandii jeszcze wtedy, gdy psy tej rasy nie były w Polsce znane. Brał czynny udział w imprezach sportowych z udziałem psich zaprzęgów. Specjalizuje się w organizowaniu wypraw zimowych z psami na dłuższe dystanse.

All right reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone

webmaster: www.igass.pl